Музика
Ози: Не бих искал да съм част от бандите днес
< обратно
01-08-10 18:41
01-08-10 18:41
Stand.bg
Ози Озбърн е „отвратен" от начина, по който музикалните
компании се отнасят с новите банди. Певецът обвини изпълнителните продуценти в
насилване на бъдещите звезди да се откажат от финансовите права в замяна на
повече слава.
Легендарният глас на Black Sabbath е убеден, че в днешно
време амбициозни изпълнители са третирани жестоко от директорите на техните
музикални компании.
„Днешните времена?
Ад! Информираха ме, че нови групи, които току-що са подписали със
звукозаписните си компании, е трябвало да отдадат част от собствените си права,
част от собствените си пари, част от собствените си концесии или каквото и да
е. Какво, по дяволите, се случва? Не бих искал да съм част от бандите днес. Начинът,
по който се отнасят с тях, е отвратителен", сподели Ози пред Thequietus.com.
„Музикалната индустрия се промени много. Някоя група днес
може да е най-великата на света, а на следващия месец се питаш „Какво се случи
с нея?". Не се продават повече записи - няма да се продават толкова много
записи никога повече заради цялото това нещо с тегленето от интернет."
Озбърн убеждава бъдещите музиканти да направят проучване
преди да подпишат договори за правата си. „Когато бяхме деца и искахме да бъдем
успешни, не знаехме какво, по дяволите, подписвахме. Не знаехме нищо за
издателските компании. Сега можеш да седнеш на компютъра си и да намериш
каквото искаш. Можеш да отвориш лаптопа си и да откриеш какъв e средният
процент, който взима мениджъра ти."
Ози иска да се превъплъти в майка си
Ози: Пиенето на Зак щеше да довърши и мен
Спечели двойна покана за „София филм фест" 2023
- НД
- СБ
- ПТ
- ЧТ
- СР
- ВТ
- ПН
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30

