Игра

Спечели покана за концерта на Placebo

Британската поп-рок банда Placebo пристига за концерт в София на 13 септември. Третото гостуване на групата в България ще се състои в Зимния дворец на спорта.

Датата е част от...

реклама

Подновяването на кой сезон очаквате с най-голям интерес?

Интервюта

Сузане Биер: Женското начало у мъжа е съкровено

След „Open Hearts", „Братя" и „След сватбата" един от най-успешните датски режисьори - Сузане Биер, и съсценаристът й Андерс Томас Йенсен („Ябълките на Адам") са...

всички интервюта

Слаш: Драмите вървят ръка за ръка с рока

От: Stand.bg

Публикувано на: 06-03-10 13:24 | Последна редакция: 06-03-10 13:24

Като бивш член на Guns N' Roses и Velvet Revolver легендарният китарист Слаш знае предостатъчно за така наречената „драма" сред групите.

„Те просто вървят ръка за ръка с рока" - споделя той пред Billboard. „Творческият бизнес е много променлив и тези драми всъщност са както пречка, така и и голям стимул за работа".

Китаристът разкри повече подробности отново соловия си проект Slash, който се очаква на пазара на 6 април от продуценската му компания Dik Hayd Records и Collective Music Group.

„След последното турне с Velvet Revolver просто имах нужда от нещо лично мое. Трябваше ми проект, в който сам да взимам решенията кое как да бъде направено, без да се конфронтирам с когото и да било".

Това обаче в никакъв случай не означава, че на албума му липсва креативност. Напротив, 13-те парчета са своеобразен каталог на най-емблематичните имена в рока, между които блестят Ози Озбърн, Крис Корнел и Иги Поп. 

Вокалистът на Avenged Sevenfold М. Шадоус, който участва в хард рок парчето „Nothing to Say", твърди, че макар разнообразието на гост изпълнители да е наистина огромно, тавата всъщност е огледало на света на Слаш - „Определено може да се каже, че той направи албума, за да експериментира с нови неща. Резултатът е една успешна стилова смесица, но китарата е толкова разпознаваема, че именно тя споява целия проект".

Слаш признава, че стиловата палитра, която струи от  песните, се е родила спонтанно, от само себе си. Така сред парчетата ще чуем гласа на фронтмена на Motorhead Леми Килмистър редом до този на Фърги - вокалистка на поп формацията Black Eyed Peas.

Освен с плеяда от звезди албумът може да се похвали и със специално създадено продуцентско партньорство. „Той искаше да има пълен контрол над продукта" - споделя Джеф Варнер от Collective Music Group. Варнер заяви, че всичко по промотирането на диска става с предварителното съгласие и знание на Слаш: „Той знае кой е и какво точно иска. Наясно е и с промените в музикалния пазар".

Именно поради това емблематичният китарист си е направил акаунти в най-големите социални мрежи - Facebook, MySpace и Twitter.

„Всичко това е толкова ново за мен", признава Слаш  „Разберете, до 2002 г. буквално нямах мой личен компютър. В един момент си взех смартфон, което се оказа повратна точка за мен. Социалните мрежи и общуването с феновете чрез тях е един страхотен начин да можеш да обменяш идеи. При това - в реално време".

сподели: , , свежо